9 Şubat 2013 Cumartesi

Cam Boyama ve Folyo Kabartma Tekniği


Çatlatma tekniğiyle yapılmış objelerÇay tabaklarıÇatlatma boyama


Önceden evde olan gaz lambasıydı.Gaz haznesi bölümünde çatlatma boya tekniği,üst kısımda folyo  çalıması uyguladım.Folyo kabartma tekniği
Kafkas figürlü çalışmaResim yazısı ekle

12 yorum :

 1. ne güzel olmuşlar ellrrine sağlık. Hem eskiler değerlenmiş hem yeni bir görünüme bürünmüşler.

  YanıtlaSil
 2. Hepsine bayıldım :)) Ellerine sağlık Türkan ablacığım...

  YanıtlaSil
 3. çok hoş olmuşlar ama ben nasıl yapıldıklarını
  anlatımlı bekliyorum,mesale malzemeler ve
  yapım aşamalrınıda yazarsanız çok sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cam boyama çok kolay,zaten boya marifetli.Çatlatma tekniği 4 aşamadan oluşuyor 1.aşamada çatlatıcı sıvıyı,sonra istediğiniz rengi,3.aşamada metalik boyayı en son su bazlı verniği sürüyorsunuz.Uygulamalar arasında en az 1saat olmalı.Folyo çalışması biraz zaman alıyor.Kalın folyaya deseni çizerek geçiriyorsunuz.Folyanın altına havlu koyup desenin tersinden kabartma işlemi yapılıyor.Desen hatlarının net olması gerekir.Sonra sert yerde daesenin üst kısmında boş kalan yerler bir kalemle noktalar yaparak dolduruyorsunuz.Desenin alt kısmına sıcak silikonla dolgu yapılıyor. Karartma mürekkebi sürüp fazlası temizleniyor.İstediğiniz yere monte ediliyor. Benim çalışmalar amötörce daha güzel çalışmalar yapılıyor.

   Sil
 4. Folyo kabartma tekniğini çok sevdim.Zor bir tekniğe benziyor.Yaptıkların çok güzel olmuş.eline sağlık güzel günlerde kullan.

  YanıtlaSil
 5. Teşekkür ederim.Üstte detayları anlattığım gibi zaman alıyor.

  YanıtlaSil
 6. Türkan Hanım hem cam boyama hem de Folyo çalışmalarınıza bayıldım, ellerinize sağlık, çok büyük emek gerçekten. Çok severim bu tarz çalışmaları,, çok hoşlar, sevgiler:).

  YanıtlaSil
 7. Çay bardağı tabaklarına bayıldım:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...